INFO

KING18 je projekt organizovaný skupinou PIRATA.cz, která stojí za projekty jako Czech Downhill Tour 2016, 2017,2018; Downtown Jáchymov 2016, 2017; Kamikaze Race, Czech Downtown Tour 2015, 2016, 2017, ale zejména za akcí KV DOWNTOWN. Jde o největší český městský sjezd, který se jede v Karlových Varech. Tři roky po sobě byl KV DOWNTOWN finálovým závodem Czech Downtown Tour.
Pro sezonu 2018, kdy se pojede již 5. ročník tohoto závodu, jsme se projekt rozhodli osamostatnit z tour a dát projektu nový větší rozměr. KV DOWNTOWN 2018 bude vrcholem projektu KING OF CITY DOWNHILL 2018. Tento projekt je dvoudenní cyklistický event, který určí ze tří gravity (extrémních disciplín cyklistiky) závodů, jediného vítěze!!!
Součástí akce je také charitativní běžecký závod FOX HUNTER určený pro veřejnost, který bude velice atraktivní a přiláká spoustu lidí. Projekt má i svou kulturní sekci, která doplňuje celkovou atmosféru projektu. Již v pátek bude probíhat promítání sportovních, zejména bikových videí předních českých, ale i světových riderů. Bude uvedena lokální premiéra Surfr movie od Freeride.cz. Během KING18 se uskuteční celkem 2 velké koncerty, jeden v pátek a druhý v sobotu před hlavní poštou.

DATUM : 4. - 5. srpna
LOKACE: Karlovy Vary, Rohanova vyhlídka - ulice T.G.Masaryka
TRAŤ: 1,6 km, převýšení přes 200 m (downhill)

ZÁVODY

KING OF CITY DOWNHILL - tento dvoudenní závod se skládá ze 3 samostatných závodů. V každém závodě budou závodníci sbírat body. Závodník který nasbírá nejvíce bodů, se stane králem - KING OF CITY DOWNHILL.

První tři závodníci si rozdělí Prizemoney 50 000 Kč.

K4 - KING OF FOUR - Extrémní sjezd na uměle vytvořené trati. Stejná trať jako na závod KV DOWNTOWN, jen jedna velká změna - 4 jezdci najednou v jedné trati!!! Po kvalifikačním kole se závodníci rozřadí do čtveřic a pojede se pavouk, až do vítěze závodu.

KW - KING OF WHIP - stylový motocrosový trik, který na kole vypadá neskutečně dobře. Každý současný biker jej ovládá, kdo ale nejlépe, se hodnotí téměř na každém závodě u nás už. Na KING18 to bude samostatná disciplína.

KV DOWNTOWN 2018 - 5. ročník největšího, nejprudšího a nejdelšího městského sjezdu v České republice. KV DOWNTOWN každý rok šokuje svou atmosférou, proto 5. ročník bude ojedinělý, jelikož kolem sebe vytvořil velký projekt KING OF CITY DOWNHILL 2018. 


BĚŽECKÝ ZÁVOD PRO VEŘEJNOST  

FOX HUNTER - HON NA LIŠKU - charitativní běžecký závod pro veřejnost. 100% startovného (100Kč) půjde na podporu projektu 1000 Statečných. Dva až Tři vytipovaní sportovci vyběhnou o 30 sekund před zbytkem startovního pole. Budou tedy jako lovená liška. Zbytek pole, smečka, se pokusí ulovit lišky a doběhnout do cíle jako první. Za ulovení lišky bonus 1000 Kč pro prvního lovce, který lišku uloví. Absolutní vítěz získá Prizemoney 10 000 Kč.

Trať: cca. 5 km (start Hlavní pošta - Krále Jiřího - Svahovka - Sokolák - Tuhnický les - Evropák - Svahovka - T.G.Masaryka cíl)

Start: 21:00 u Hlavní pošty

Registrace 4.8.2018 18:00 hod.


KONCERTY

4. 8. 2018 před Hlavní poštou od 21:00 v ulici T. G. Masaryka

Manu Destra


MC Matheus


The Wild Roots